Шановні співвласники!
Тиждень тому на нашій сторінці в Facebook автор статті спілкувався з користувачем на ім'я Наталія щодо можливості відновлення диспетчеризації наших ліфтів. Відповісти відразу на запитання Наталії не зміг, бо питання фахове і потребувало певний час на опрацювання варіантів реалізації.
У ході пошуку можливих рішень щодо диспетчеризації подумалося, що подібні запитання можуть бути у наших співвласників і по іншим напрямкам експлуатації будинку та спільного обладнання та комунікацій.
Так з'явилась думка зробити окрему можливість спілкування жителів нашого будинку і правління за принципом запитання-відповідь.
Тому, шановні мешканці, за потреби ініціюйте ваші запитання, правління за можливістю буде відпрацьовувати та висвітлювати відповіді на них, як на цьому сайті, так і на сторінці в соцмережі Facebook. Залучайтесь!
Тепер по нашому першому питанню і відповіді.
Від старої системи диспетчеризації нам в спадщину дісталась розламана та пограбована система старої технології, яка вірою і правдою працювала на користь наших мешканців багато років. Такий вигляд зараз мають блоки диспетчеризації на ліфтовому поверсі 1-го та 2-го парадних:
зламана система диспетчеризації
зламана система диспетчеризації
консоль системи диспетчеризації
Відновити працездатність "наявної" диспетчерської системи для нашого будинку зараз недоцільно (дуже коштовно), проте у подальшому, при можливому створенні загальної системи диспетчеризації на декілька будинків – мабуть буде сенс.
Які рішення є на ринку України по нашому питанню – забезпечення диспетчеризації ліфтів? Багато різноманітних систем диспетчеризації, від надпотужних (від 30 000 грн з вагомою абонплатою в місяць, такі системи нами не розглядались), до простеньких "кустарних" від 3 000 грн з місячною абонплатою на підтримку обслуговування оператора стільникової мережі (Водафон/Київстар/Лайф тощо), десь біля 40 – 60 грн на місяць.
Правління розглядає зараз можливість підключення "кустарних", але сучасних рішень у разі погодження впровадження таких рішень ПАТ "УКРЛІФТСЕРВІС" – компанією, яка обслуговує наші ліфти.
У разі погодження і згоди ПАТ "УКРЛІФТСЕРВІС" на монтаж такої системи ми отримуємо такий функціонал:
- Антивандальна кнопка виклику ліфтового диспетчера. Встановлюється в кабіні ліфта. Призначення – ініціювання виклику і ведення діалогу пасажира ліфта з ліфтовим диспетчером.
- GSM-блок – блок, якій після натискання кнопки виклику в кабіні ліфта забезпечує автоматичний набір номера ліфтового диспетчера. Повинен комплектуватися сім-картою мобільного оператора. Антивандальна кнопка виклику повинна бути сумісна з таким GSM-блоком.
- Блок живлення.
Готових промислових рішень для ліфтів в ніжній ціновій категорії поки не знайшли і це зрозуміло, займатися рішеннями із загальною вартістю 3-4 тисяч гривень – не надто прибутковий бізнес. Тому скоріше за все прийдеться таке рішення робити самим.
Пан Савченко Едуард Олексійович (кв. 38), користуючись нагодою, звертаємося особисто до вас провести додаткові (незалежні від правління) маркетингові дослідження ринку щодо ліфтової диспетчеризації або запропонувати свої особисті напрацювання на користь нашої громади. Правління буде вдячно вам за будь-яку допомогу в цьому питанні, ваші пропозиції або коментарі обов'язково розмістимо на сайті.
Далі буде...
З повагою,
Дякуємо за розуміння.