ОСББ «Флоренції 5», ЄДРПОУ: 41099140, IBAN: UA833052990000026006036207733

Виберіть свою мову

...

Існує думка встановити систему відеонагляду. Доводи за та проти.

Один з наших співмешканців просив мене дати пораду щодо моделі відеокамери, яку б можна було встановити для фіксування надзвичайних подій у нашому будинку.

Змістовної розмови з цього приводу у нас не відбулось, проте на вихідні та святкові у мене був певний час для загальних роздумів, у зв'язку із чим пропоную приєднатись до міркувань.

Відразу хочу надати технічну інформацію щодо сучасних технологій у сфері відеонагляду:

1. Яким камерам віддавати перевагу - аналоговим чи цифровим?

2. Запис подій здійснювати на реєстратор або на сервер у приватну або загальну хмару або взагалі зупинитись на on-line трансляції?

3. Час зберігання подій?

4. Ефективність використання записів у разі виникнення надзвичайних подій?

Розглянемо всі питання по черзі. Деталізоване аргументування прошу шукати в інтернеті, сперечатись можливо у разі принципової, професійної та сильної особистої думки читача.

1. Аналогові чи цифрові?

Стара технологія - аналогові камери, можна придбати б/в прилади за мізерні кошти, навіть за 200 грн за прилад. Роздільна якість зображення - можна впізнати за силуетом, особливостями ходи тощо. Як правило запис здійснюється на реєстратор. Розвитку не має.

Нова технологія - цифрові відеокамери. Повна протилежність аналоговим камерам - більш дорожчі, більш продуктивні і т.п.

Найголовне - можуть писати відеофрагменти в загальну або у приватну хмару.

Зі свого досвіду, на час публікації є досить привабливі пропозиції від промислових китайських брендів щодо цифрових відеокамер - Full HD, ftp, ціною приблизно $120. Такі камери можна використовувати для on-line трансляції зображення, а також здійснювати запис подій, наприклад за рухом, у загальну або приватну хмару.

2. Реєстратор чи хмара?

Як правило реєстратори працюють з певним рядом відеокамер, отже у подальшому, коли стане питання підключення додаткових засобів відеонагляду з великою вірогідністю нам не вдасться придбати таку ж модель відеокамери, яка була придбана нами раніше, що потягне переобладнання засобів запису.

Тобто я пропоную розглядати виключно хмарні технології запису - або приватну (на нашому сервері), або загальну хмару.

3. Час запису?

Дуже просто - календарний місяць - із статистики - навіть ЧП сталося у відпустці мешканця, цього часу достатньо для відновлення запису і ініціювання відповідних дій.

4. Ефективність?

Саме складне питання. З нього потрібно починати розгляд питання взагалі.

Досвід чисельних викладань в мережі Інтернет фактів злочину не сприяє ідентифікації зловмисників, а навіть і до "ідентифікованих" вкрай складно застосувати легальні засоби покарання.

Висновок. Попередній. Особиста думка.

Затрати на впровадження системи відеонагляду суттєві, кінцевий результат - сумнівний.

Є певні рекомендації для обговорення в межах правління ОСББ.